• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkryj turystykę i zwiedzaj świat!

Skarby Danii
Północna cześć Europy nierzadko jest raczej mało doceniana przez turystów z większości krajów, w tym również i z Polski. Na pierwszy rzut oka nie znajdziemy tam szczególnie wielu ciekawych atrakcji, a sama dość chłodna pogoda sprawia, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Takie podejście jest jednak sporym błędem, bo same tylko kraje skandynawskie mogą zaoferować tak wiele ciekawych rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś dla siebie.
Doskonałym przykładem jest tutaj Dania, stosunkowo niewielki kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Należy ona do kręgu krajów nordyckich, przez co sama jej kultura blisko związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o bardzo długiej historii, więc sama tylko jego stolica – Kopenhaga – posiada sporo godnych uwagi zabytków oraz innych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest zatem świetnym dowodem na to, że północna Europa również może być ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Dodatkowo nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, zatem za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – naprawdę warto!

1. Kliknij tutaj

2. Kliknij dla szczegółów

3. Tutaj

4. Przejdź dalej

5. Kontynuuj

Categories: Rekreacja

Comments are closed.