• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Miejsca, która należy definitywnie zwiedzić!

{Odkrywanie pięknej Portugalii
Portugalia to z pewnością jeden z najbardziej urokliwych europejskich krajów. Chociaż ogólnie Portugalia jest sporo mniej znana wśród turystów, aniżeli Hiszpania, czyli jedyny sąsiad Portugalii, to wcale nie jest powiedziane, iż Portugalia jest jakoś gorszym państwem. A zwłaszcza, że Portugalia jest relatywnie tania, na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. No dobrze, co zatem warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, trzeba jasno przyznać, iż Portugalia ma dużo do zaoferowania. Początkowo warto brać pod uwagę Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica oraz największe miasto Portugalii. To również najbogatsze miasto, jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa tutaj o tym, że Lizbona jest kilka razy bardziej zamożna, niż pozostałe regiony kraju, który być może nie jest biedny, lecz jednakże daleko mu do bogactwa – np. za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, choćby z takiego powodu, iż jest bardzo klimatyczna. Jeżeli już mówimy o klimacie, nie można nie wspomnieć o pięknych plażach, które są idealne dla miłośników plażowania i kąpieli w ciepłej wodzie. Choćby miejscowość Lagos jest rewelacyjnym miejscem na odpoczynek. Na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to wspaniałe miasto, które jest nie tylko piękne, lecz także w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów w Europie
Bardzo wiele osób nawet myśli, iż Italia to najpiękniejszy kraj na świecie. Ciężko ogólnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, w końcu Włochy oferują nie tylko ładne miasta bądź ciepłe plaże, lecz również dały dla nas artystów, smakowite jedzenie albo szybkie samochody. Warto jednakże skupić się bardziej na zwiedzaniu Włoch. Strzałem w dziesiątkę jest to, aby do Włoch dostać się samolotem. Z Polski każdego dnia latają samoloty do Italii – przede wszystkim chodzi o Rzym i Mediolan. I właśnie Rzym i Mediolan warto na początku zwiedzić.
Choć akurat Mediolan często zbiera raczej negatywne opinie, zatem najbardziej wskazanym punktem startowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Warto również zwiedzić Wenecję, która jest niesamowicie urokliwym miastem, idealnym dla romantyków. Znakomite są również miasta zlokalizowane w regionie Toskania. Oczywiście chodzi o słynną Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zwiedzić Pizy, w szczególności Krzywej Wieży, lecz także warta większej uwagi jest Siena – stosunkowo niewielkie miasto, które jest jednakże jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Generalnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby omówić wszystkie interesujące miejsca. To pokazuje znaczenie Italii.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z utęsknieniem czeka na tenże cudowny czas jakim jest urlop. Po długich miesiącach wytężonej pracy w końcu przychodzi ten moment gdy możemy wspólnie z przyjaciółmi wyjechać na wspólny odpoczynek. Obecnie wyborów w tymże aspekcie posiadamy tak dużo, że niełatwo jest podjąć decyzję. Warto zapoznać się dokładnie z ofertami przeróżnych agencji turystycznych, które mają niejednokrotnie do zaproponowania sporo fantastycznych miejsc w dobrej cenie.
Jeżeli jedynie posiadamy taką sposobność i chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, warto zdecydować się na wypoczynek w mniej popularnych miesiącach. Nie dość, iż ceny wtedy są znacznie niższe, to liczba wczasowiczów w najbardziej popularnych miejscach jest także mniej przytłaczająca. Decydując się na cel naszej podróży weźmy pod uwagę także by oprócz wartości wypoczynkowych, do których zalicza się morze czy dobrej klasy hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Doskonałym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wyśmienitą pogodę oraz interesujące zabytki do zwiedzania jest z pewnością Grecja. Stolica tegoż kraju, czyli Ateny, jest zupełnie przepełniona istotną historią, którą wszyscy powinni znać. Wybierając się na wycieczkę do Grecji można mieć pewność, że nie dosięgnie nas znużenie. W każdym momencie bowiem Ateny zachwycą nas wieloma wspaniałymi zabytkami i legendami.|Niezapomniana podróż do Australii
Australia to kraj, który według wielu osób może uchodzić za niemalże raj. Przecież to piękne państwo, w którym ciągle świeci słońce, wynagrodzenia są przyzwoite, a do tego cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi więc to, że Australia jest takim miejscem, do którego pragnie wybrać się naprawdę wielu podróżnych. Jeżeli należysz do tego grona, musisz przede wszystkim wiedzieć, że wypad do Australii to gigantyczny wydatek. To przecież kraj zlokalizowany na samym końcu świata – z naszego punktu widzenia, zatem same bilety na samolot kosztują majątek. Jednakże jeśli postaramy się, pewnie uda nam się zwiedzić ten wspaniały kraj. Należy najzwyczajniej w świecie ustalić sobie jakiś cel!
A trzeba jasno przyznać, iż Australia może zaoferować dla gości dużo atrakcji turystycznych. Naturalnie Sydney, które we wszystkich rankingach jest umieszczane na pierwszych miejscach, jeżeli wziąć pod uwagę satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney oferuje dużo zabytków, na przykład słynną Operę, ale także wiele innych miejsc. Interesującym miejscem jest także Melbourne – miasto, w którym organizuje się Australian Open. Co ciekawe, w Australii nie mieszka zbyt wielu ludzi – około 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, że zdecydowana większość Australijczyków mieszka w wielkich miastach we wschodniej części kraju – choć jest także spore miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są niejako trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni państwem świecie, który ma do zaoferowania bardzo wiele naprawdę pięknych widoków oraz Odkryjmy wschodnią część Europy!
Europa to niezwykłe miejsce. W końcu na tej małej powierzchni znajduje się kilkadziesiąt państw. A każdy z tych krajów choć trochę się różni od siebie. I właśnie z tego powodu Europa to nadal najbardziej wspaniały oraz najbogatszy kontynent. Następne lata nam pokażą czy Europejczycy pokonają wszystkie problemy, takie jak na przykład bezrobocie wśród szczególnie młodych albo przeniesienie produkcji do Chin. Warto jednak również spojrzeć na tę część naszego kontynentu, która jest jakby zapomniana. Mowa w tym momencie o takich państwach, które są położone na wschód od naszego kraju. Np. Białoruś, a więc jedyny kraj w Europie rządzony przez dyktatora.
Choć na Białorusi nie spotkamy zbyt wielu wielkich miast – wyjątek to między innymi Mińsk, a więc stolica kraju, to jednakże nie jest to wadą. Najbardziej potężnym atutem Białorusi jest pewna oryginalność, swojego rodzaju dziewiczość. Wystarczy porównać Polskę z Białorusią – choć niestety w dalszym ciągu daleko nam do poziomu życia w Skandynawii, to jednakże widać gigantyczną różnicą między Polską, a Białorusią – należy zaznaczyć, iż w 1989 roku, a więc wtedy kiedy walił się poprzedni ustrój, Białoruś to było sporo bogatsze państwo, aniżeli Polska. To pokazuje duży minus takich krajów jak Białoruś, lecz także chociażby Mołdawia. Jednak to nie zmienia faktu, że warto odkryć Wschód.

1. Przejrzyj

2. Przejdź dalej

3. Tutaj

4. Kontynuuj

5. Czytaj dalej

Categories: Turystyka

Comments are closed.